Renowacja lakieru

Polerowanie samochodów
polerowanie maski samochodu
profesjonalne polerowanie samochodu

Polerowanie lakieru

Zabieg polerowania lakieru usuwa niedoskonałości takie jak kuliste zarysowania powstałe na skutek użycia szczotek myjni, hologramy czy inne zarysowania. Po oględzinach wszystkie defekty lakieru usuwamy, a także zabezpieczamy pojazd przed tego typu uszkodzeniami. W naszej ofercie znajdują się także inne usługi, tj.: usuwanie mory lakierniczej, korekty i renowacje lakieru.

Wykonując usługę polerowania karoserii wykorzystujemy profesjonalną pastę nie zawierającą sylikonów (wypełniaczy), dzięki czemu efekt polerowania utrzymuje się długo.

Usuwanie "skórki pomarańczy"

Mora lakiernicza to jedna z najczęściej spotykanych wad lakierniczych. Nazywana jest także skórką pomarańczy. Główną przyczyną jej powstania są błędy podczas lakierowania. Samodzielne próby usunięcia mory lakierniczej gwarantują niepowodzenie, dlatego zalecamy wizytę w naszym studiu. My zajmiemy się tym profesjonalnie. 
Korekta lakieru to zabieg polegający na usunięcie mikro zarysowań oraz zmatowień powstałych na lakierze na poziomie 50-70%. 
Natomiast renowacja lakieru to proces przywrócenia lakieru do idealnego stanu. W naszym salonie dobierzemy odpowiednie materiały ścierne i maszyny, a także wykorzystamy nasze wieloletnie doświadczenie, aby doprowadzić samochodu do takiego właśnie stanu.

Renowacja zniszczonego lakieru

Lakier samochodowy poddawany jest wielu próbom - słońce, kwaśna woda, mróz, sól, piasek, mechaniczne myjnie samochodowe. Oferujemy Państwu profesjonalny Detailing lakieru samochodowego.

Powłoka kwarcowa

Powłoka kwarcowa jest jedną z tańszych form zabezpieczenia lakieru samochodowego, a mimo to zapewnia trwalsze zabezpieczenie lakieru niż np. tradycyjny wosk. Jej zaletą jest przede wszystkim wytrzymałość: powłoka kwarcowa może utrzymać się do 1 roku, zapewniając przy tym skuteczną ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Uzyskany tzw. efekt hydrofobowy (odpychania wody) pozwala dłużej utrzymać pojazd w czystości i to on jest odpowiedzialny za szklisty blask samochodu. Poza tym powłoka kwarcowa daje efekt fantastycznego połysku i głębi koloru, przez co samochód wygląda jak nowy. Szczególnie jest to widoczne przy ciemnych lakierach, wówczas kolor staje się bardziej wyrazisty i przyciemniony.

Powłoka ceramiczna

Powłoka ceramiczna jest przeznaczona dla klientów bardziej wymagających, którzy są w stanie więcej zainwestować w swoje auto. Podobnie jak kwarc, ceramika sprawia, że kolor jest uwydatniony i szklisty, ale wygląda o wiele bardziej wyraziście niż w przypadku zastosowania kwarcu. Mocną stroną ceramiki jest ochrona przed mikrouszkodzeniami powstałymi wskutek np. gałęzi, a także przed promieniowaniem UV czy stosowaniu ostrej chemii. Efekt utrzymuje się do 5 lat, a więc zdecydowanie dłużej niż w przypadku powłoki kwarcowej. Powłoki ceramiczne można stosować m.in. na lakier, felgi, szyby, skórę lub tworzywa sztuczne.
auto ceramika lakier
nakładanie ceramiki, kwarcu
nakładanie ceramiki, kwarcu

Woskowanie

Każdy lakier z czasem traci swój połysk. Matowieje, blaknie, odpryskuje lub ulega uszkodzeniom. Aby samochód zyskał na wartości dzięki zadbanej karoserii, warto zatroszczyć się o jego kosmetykę i 3–4 razy w roku przeprowadzić woskowanie. 

Na czym ono dokładnie polega? Jest to pokrycie lakieru samochodu warstwą wosku, które ma na celu zabezpieczenie go przed negatywnym wpływem środowiska zewnętrznego oraz poprawę jego przejrzystości. Co więcej, wosk wypełnia również niedoskonałości lakieru np. rysy powstałe podczas eksploatacji pojazdu. Nie jest to oczywiście całkowicie eliminowane, lecz tuszowane. Dzięki woskowaniu karoseria zyskuje połysk, nadwozie jest skutecznie chronione przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych, a lakier pozostaje w oryginalnej barwie. 

Aby uzyskać takie efekty stosujemy chemię światowych producentów zapewniającą najlepsze rezultaty. Są to m.in.: Zymol, Swiswax, Sof99, SiRamik, Gtechniq, Meguiars, Chemical guys czy Rupes. Są to środki, które przede wszystkim zapewniają trwałą ochronę.

Mycie detailingowe

Auto detailing to usługa, z której również możecie Państwo u nas skorzystać. Jest to proces renowacji, czyszczenia i konserwacji samochodu lub jego poszczególnych elementów. Pozwala poprawić walory estetyczne pojazdu oraz przedłuża jego żywotność.
W skład auto detailingu wchodzi bardzo wiele zabiegów takich jak.:

W naszej ofercie znajduje się także oferta przygotowania samochodu do sprzedaży.

czyszczenie samochodu - woskowanie

Niewidzialna wycieraczka

Niewidzialna wycieraczka to innymi słowy powłoka hydrofobowa na szyby.

Dzięki użyciu wspomnianej wycieraczki od pewnej prędkości jazdy woda jest odprowadzana z szyby w taki sposób, że nie ma potrzeby używania wycieraczek.
W ten sposób na powierzchni szyby nie zbiera się woda, szyba jest przejrzysta, a także nie brudzi się na całej powierzchni. Jest to duże ułatwienie szczególnie w sytuacji, gdy na drodze panują trudne warunki atmosferyczne. 

Niewidzialna wycieraczka zdecydowanie podnosi bezpieczeństwo podczas podróży – umożliwia szybsze dostrzeżenie przeszkody na drodze, przez co skraca czas reakcji kierowcy na niebezpieczeństwo. Szczególnie jest ona polecana kierowcom, którzy dużo podróżują autostradami – wówczas przy prędkości powyżej 140km/h użycie tradycyjnych wycieraczek może powodować obciążenie ich mechanizmu. Przy powłoce hydrofobowej dobrej jakości konieczność włączania wycieraczek jest praktycznie nie istnieje.

Przykładowe realizacje

Umów się już dziś!

UWAGA