Folie przyciwsłoneczne
Folie lustro weneckie
Folie antywłamaniowe i antygraffiti
Previous slide
Next slide

Folie przeciwsłoneczne

Folie przeciwsłoneczne pochłaniają światło słoneczne, dzięki czemu zapobiegają nagrzewaniu się szyb tym samym, redukując nasłonecznienie. Najskuteczniejsze folie przeciwsłoneczne są w stanie zatrzymać nawet do 86% całkowitej energii słonecznej, co stanowi około 15 stopni Celsjusza. Daje nam to niższe rachunku za energię elektryczną, które wydalibyśmy na użycie klimatyzacji. Natomiast w okresie zimowym folie zapewniają znacznie niższe utraty ciepła na zewnątrz budynku.

przyciemnianie okien w biurze i domu
lustro weneckie - folie okienne - biurowiec

Folie lustro weneckie

Folia lustrzana zawdzięcza swoją nazwę mechanizmowi działania. Działa na zasadzie lustra, tzn.: pozwala obserwować otoczenie samemu nie będąc widzianym jak również ograniczają wgląd do wnętrza pomieszczenia. Z tego względu idealnie nadaje się do biurowców czy witryn sklepowych. Daje efekt 30% przyciemnienia, bez całkowitego lustra weneckiego. Podobnie jak folie okienne zatrzymuje promienie słoneczne, co znacznie ogranicza nagrzewanie się pomieszczeń. Dodatkowo oprócz zmiany koloru zapewnia ochronę przed zarysowaniami i zadrapaniami. Atutem jest także fakt, że folię można zerwać w każdej chwili, powracając do pierwotnego wyglądu szyby.

Folie antywłamaniowe

Folie antywłamaniowe są foliami, które mają na celu utrudnienie bądź uniemożliwienie potencjalnemu włamywaczowi wybicie szyby. Posiadają odmienną budowę i grubość, przez co są bardziej odporne na działania mechaniczne. Folie antywłamaniowe są profesjonalną ochroną przed niepożądaną wizytą intruza dla różnych obiektów. Jest to alternatywa dla krat w oknach, które są zabezpieczeniem przed włamaniem, ale również szpecą i przesłaniają widok z okna.

Folie antygraffiti

Każdy z nas zapewne spotkał się w środkach transportu publicznego ze skutkami wandalizmu, przejawiającego się porysowanymi czy pomalowanymi szybami. Zniszczone szyby, zła struktura szkła generuje dodatkowe często wysokie koszty wymiany szyb. Folie antygraffiti mają na celu głównie ochronę szyb przed zarysowaniem i zniszczeniem.

folia antywłamaniowa - wybita szyba
Odtwórz wideo

Folie dekoracyjne

Ostatnimi czasy bardzo modne stało się oklejanie przeszkleń biurowych i domowych foliami, które mają na celu identyfikację firmy tj.: logo, nazwa formy, godziny otwarcia, zabezpieczenie szyby przed rozbiciem, a także dekorację przeszkleń czy zapewnienie prywatności. Ich zaletą jest także różnorodność kolorów i wzorów geometrycznych, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

Folie matowe

Folie matowe będą miały zastosowanie wszędzie tam, gdzie chcemy ograniczyć wgląd w obydwu kierunkach niezależnie od oświetlenia. Dodatkowo dają one możliwość utrzymania wysokiej przepuszczalności światła słonecznego. Podobnie jak folie dekoracyjne możemy ich używać do przeszkleń, ścianek działowych, drzwi w biurach, szpitalach czy salonach SPA.

Wycinanie w folii

Posiadamy profesjonalny ploter tnący renomowanej firmy GCC Jaguar V LX wyposażony w dokładny system cięcia po konturze. Urządzenie pozwala wycinać obiekty o maksymalnej szerokości 1320 mm i długości 50 m.

przyciemnianie tylnej szyby

Profesjonalne przyciemnienie szyb samochodowych foliami wysokiej jakości!